FitBrit 2017: Faceți cunoștință cu cea mai bună Britanie

Cuprins:

Anonim

Fotografie: Fotograf Paul

În a doua jumătate a anului 2017, oamenii de la DW Fitness First gymnasts din Marea Britanie au luat parte la provocarea FitBrit - ultimul test al vitezei, forței și rezistenței țării, care cuprinde nouă exerciții diferite făcute de-a lungul timpului.

Sambata, 25 noiembrie, la sala de fitness DW Fitness First din Milton Keynes, cei 50 de concurenti care au stabilit cele mai rapide ore de calificare in ultimele luni au reusit sa se lupte pentru titlul de campion FitBrit 2017 si sa fie numiti atletul cel mai potrivit din Marea Britanie.

În fața a sute de susținători de aplauze, concurenții au dat tot ce aveau de făcut pentru a rade secunde cruciale de la cele mai bune personalități și pentru a câștiga locuri prețioase pe clasamentul general.

În acest an, finala a inclus trei evenimente separate. Categoria deschisă pentru bărbați și femei a fost deschisă tuturor, în timp ce maeștrii de sex masculin și de sex feminin au fost pentru persoanele cu vârsta de 40 de ani sau peste la data finală. A existat, de asemenea, o categorie de echipe, în care un membru al echipei de sex masculin și de sex feminin a alternat între exerciții.

Ochii pe premiu

Au existat multe fețe familiare din finalele anterioare, precum și o mulțime de finaliști de prima dată dornici să se împingă împotriva celor mai buni sportivi ai națiunii. În sus pentru câștigătorii fiecărei categorii a fost un voucher sportiv de 100 GBP DW, un kit de antrenament TRX, un Ridge Roller și un abonament de 12 luni în reviste. Participanții la concurs au obținut un voucher de 50 de lire sterline DW, o emisiune Amazon Echo și un abonament de șase luni, locul al treilea fiind un voucher de 25 de lire sterline, un monitor pentru ritmul cardiac My Zone MZ-3 și un abonament mag de trei luni. Cei mai rapizi sportivi de sex masculin și de sex feminin au câștigat, de asemenea, o funcție de urmărire a activității Fitbit.

Cel mai rapid finisor

După câteva ore de efort de arsură și arsuri musculare, Cormac Lisle-Fenwick a câștigat titlul Open Men, în 11 minute de 34 sec, cu doar 11 secunde înaintea lui Janwary Knight, al doilea cu Doug Harrison, secunde mai departe.

În categoria masculinilor Masters, Patrick Brown a ocupat prima poziție în 11min 34sec, mai mult de un minut înaintea lui Danny Olive în 12min 55sec. Mike Usher a ajuns a treia în 13min 7sec. Câștigătorii femeilor au fost Danni Leppier (Open, 12min 27sec) și Nikki French (Masters, 13min 32sec).

În categoria de echipă Cormac Lisle-Fenwick a câștigat al doilea titlu al zilei - și probabil a dormit foarte bine în acea noapte - alături de Amy Brownridge într-o perioadă de 8min 37sec.